Rolety wewnętrzne okienne

Rolety wewnętrzne okienne

Ostatnim elementem wystroju wnętrza są zwykle rolety wewnętrzne okienne. Kiedy już wszystkie elementy wnętrza pasują idealnie do siebie, zastanawiamy się czym przyozdobić nasze okno, żeby było nie tylko szykowne, ale także zasłaniało wnętrze mieszkania przed promieniami słońca czy spojrzeniami z zewnątrz. Jednym z najprostszych rozwiązań, ale zarazem bardzo efektownym, jest użycie rolet okiennych. Na rynku jest bardzo duży wybór rodzajów rolet, kolorów, faktur tkanin oraz sposobów montażu rolety .

Najłtawiejsze w montażu są rolety okienne wewnętrzne z prowadnicami typu mini montowane do ramy okiennej – dzięki dołączanym do zestawów płytkom montażowym z klejem lub uchwytom naokiennym, bez wiercenia ścian czy okna możemy zamontować taką roletę niemalże w kilka minut.

Rolety wewnętrzne okienne
Rolety wewnętrzne okienne

Rolety wewnętrzne okienne rodzaje

Rolety wewnętrzne okienne rodzaje typu light, montujemy do ściany i zasłaniają nam nie tylko szybę ale także cały otwór okienny. Takie rolety okienne najbardziej sprawdzają się w przypadku okien nieotwieralnych. Montaż wymaga wiercenia ściany, ale nie jest zbytnio skomplikowany.

Przydatnym dodatkiem do rolet typu pierwszego są boczne szyny, które podczas otwierania okna trzymają roletę blisko szyby. Rozwiązanie takie poprawia komfort użytkowania rolet.

Trzeci rodzaj rolet to rolety okienne wewnętrzne w kasecie. Najczęściej są w komplecie z szynami bocznymi. Kaseta zwykle jest aluminiowa i zakrywa rolkę z roletą wewnętrzną oraz mechanizm, dzięki któremu roleta jest zwijana i rozwijana. Takie rolety są najefektowniejsze, ale także najtrudniejsze w montażu. Jeśli jednak jesteśmy pewni, że nie będziemy chcieli za niedługi czas zmieniać wystroju wnętrza to warto zastanowić się nad wyborem tych właśnie rolet. Wyglądają bardzo elegancko i pasują do każdego wnętrza, montuje się je na skrzydle okiennym. Występują tak samo jak dwa pozostałe typu rolet w wielu fakturach materiału oraz nieskończonej ilości kolorów, dlatego każdy znajdzie coś, co będzie pasowało do wystroju pomieszczenia.

5/5 - (3 votes)