Jakie okna do domu jednorodzinnego?

Jakie okna do domu jednorodzinnego?

Jakie okna do domu jednorodzinnego? Okna to bardzo ważny element w każdym domu. Zapewniają nam ciepło, ciszę i komfort. Dlatego właśnie tak ważny jest ich odpowiedni wybór. W ostatnim czasie najbardziej popularne stały się okna plastikowe. Są one szczelne, ciche i do tego mają przystępną cenę. Niewielu z nas decyduje się na okna drewniane w domu jednorodzinnym, które są naprawdę ładne i funkcjonalne. Być może, wielu z nas kojarzy taki rodzaj okien ze starym budownictwem. Od razu mamy przed oczami zniszczone i nieszczelne okno drewniane z obdrapaną farbą. Jednak nowoczesne okna do domu jednorodzinnego drewniane nie mają nic wspólnego z tymi z dawnych lat. Są one zarówno ładne, jak i dobrej jakości. Ich cena jest znacznie wyższa niż okien PCV. Do tego, okna drewniane lepiej chronią przed hałasem niż plastikowe. Z uwagi na to, iż są one wykonywane z drewna dobrej jakości, ani wysoka temperatura zewnętrzna, ani nagrzewanie powierzchni ram przez słońce nie powodują paczenia się okien.

Jakie okna wybrać do domu jednorodzinnego

Jakie okna wybrać do domu jednorodzinnego?

Jakie okna wybrać do domu jednorodzinnego? Okna drewniane są łatwe w konserwacji i utrzymaniu czystości. Nie wymagają one tak częstego mycia jak plastikowe, ponieważ nie mają jak one elektrostatycznych właściwości i nie przyciągają brudu. Są również odporne na zarysowanie, zmywanie i szorowanie, a także promieniowanie UV, a więc nie blakną i nie łuszczą się. Najlepiej czyścić je specjalnymi preparatami przeznaczonymi do konserwacji drewna. Takie preparaty tworzą cienką warstwę ochronną na powłoce, co spowalnia proces jej niszczenia oraz powoduje zamknięcie mikropęknięć, przez które wilgoć mogłaby wnikać w drewno. Jeżeli będziemy dbać o nasze okna i odpowiednio je konserwować to dopiero po około ośmiu, a nawet dziesięciu latach będą wymagały renowacji i odmalowania.

Bardzo istotne jest to, iż okna drewniane są ekologiczne i przyjazne środowisku. Konstruowane są na bazie naturalnego surowca, a więc nie zawierają trujących i szkodliwych substancji, które mogłyby szkodzić zdrowiu. Wybór odpowiednich okien nie jest prostą sprawą, dobre okna pozwolą na ocieplić dom. Dlatego należy wziąć pod uwagę wszystkie wady i zalety poszczególnych konstrukcji. Jakie okna wybierzemy do domu jednorodzinnego? To już nasza decyzja. Najważniejsza jest nasza wygoda i komfort, ale walory estetyczne mają także duże znaczenie.

5/5 - (2 votes)