Blaty kuchenne marmurowe

Blaty kuchenne marmurowe

Blaty kuchenne marmurowe to ciekawe rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w naszym najbliższym otoczeniu. Większość z nas uważa, że takie materiały wykończeniowe jak marmur i granit świetnie. Nadają się na przykład na schody, blaty czy parapety w zamkach, pałacach i dworkach. Znacznie trudniej jest nam wyobrazić je sobie w naszych mieszkaniach, czy biurowcach.

Tak zwany “statystyczny Polak” nawet nie zdaje sobie sprawy, że tak naprawdę ogląda marmur i granit codziennie. Te szlachetne materiały wykończeniowe występują w olbrzymiej różnorodności wzorów i barw, dlatego nie zawsze je rozpoznajemy. Nie każdy marmur jest biały lub pomarańczowy tak jak nie każdy granit jest szary. Oprócz tego marmuru i granity mogą być polerowane na kilka sposobów. Zmienia to ich fakturę, a co za tym idzie – wygląd. Dlatego bardzo często możemy nie wiedzieć, że w kuchni u koleżanki widzimy marmurowy blat, a w naszym biurowcu chodzimy po granitowych schodach.

Blaty kuchenne marmurowe

Blaty kuchenne granitowe i marmurowe

Jakie blaty kuchenne granitowe i marmurowe będą najlepsze dla naszego mieszkania. Oczywiście rozwiązania takie jak schody z marmuru są zarezerwowane raczej dla dużych domów – przynajmniej ze względów estetycznych. Ale granitowe blaty staja się popularne także w mieszkaniach w blokach. Zawdzięczają to trendowi na powrót do natury i naturalne surowce takie jak kamień i drewno, ale przede wszystkim – trwałości i wytrzymałości. Blaty granitowe wytrzymują duże obciążenie. Wysoka temperatura, kontakt z płynami i substancjami chemicznymi i są odporne na zarysowania i zabrudzenia. Marmurowe i granitowe blaty można komponować praktycznie z każdymi rodzajem mebli i z każdym stylem. W nowoczesnych kuchniach świetnie sprawdzą się monochromatyczne ciemne blaty kuchenne granitowe. W staromodnych i romantycznych – białe i kremowe odmiany kamienia. Istnieje tyle rodzajów granitu i marmuru, że do każdej kuchni można dobrać blat, który będzie ją uzupełniać lub będzie pięknie kontrastować z wystrojem pomieszczenia.

Blaty kuchenne granitowe i marmurowe

Parapety marmurowe opinie

Granit i marmur ( choć głownie ten pierwszy) to także najlepszy materiał na parapety. Zarówno te zewnętrzne jak i wewnętrzne. Marmur może być zbyt dekoracyjny ( od dłuższego czasu uważa się, że parapety nie powinny się wyróżniać, powinny być raczej niezauważalne, a nawet delikatny marmur rzuca się jednak w oczy). Główną zaletą jest oczywiście trwałość. Choć warto też wspomnieć o tym, że granit słabo się nagrzewa. Więc w zimie nie będzie pochłaniać ciepła z kaloryferów, a w lecie – jeśli ktoś lubi – można w ciepły, słoneczny dzień można sobie spokojnie usiąść na parapecie.

Mając do wyboru kilkaset rodzajów marmuru i granitu szkoda byłoby dalej uważać , że są to materiały, które stosuje się tylko w pałacach. Urządzając dom lub remontując mieszkania warto się nimi zainteresować bliżej, bo jeszcze nie raz mogą nas zaskoczyć.

5/5 - (4 votes)